Otvorenje izložbe radova učenika Centra za autizam Rijeka i korisnika Centra za rehabilitaciju Rijeka

Otvorenje izložbe radova učenika Centra za autizam Rijeka i korisnika Centra za rehabilitaciju Rijeka

4. prosinca 2024.Kategorije: Novosti

Dana 4. prosinca 2024. godine u Gradskoj knjižnici Rijeka je obilježen Međunarodni dan osoba s invaliditetom otvorenjem izložbe radova učenika Centra za autizam Rijeka i korisnika Centra za rehabilitaciju Rijeka.

Izložbu su sami pripremili i postavili učenici Centra za autizam Rijeka i korisnici Centra za rehabilitaciju Rijeka u suradnji s Udrugom za skrb autističnih osoba Rijeka.

Radovi su izrađeni starom tehnikom enkaustike, pomoću voska koji se topi, a danas se voštane boje nanose glačalom što zahtjeva izuzetnu pažnju pri radu.

Također je na izložbi prikazan i ”stari” grad u podnožju kojeg se nalaze jaslice, sve napravljeno od recikliranog materijala (kartona), a  pri kojoj izradi su učenici Centra za autizam Rijeka i korisnici Centra za rehabilitaciju Rijeka posebno uživali.

Nakon održane uvodne riječi izložba je otvorena kratkim repertoarom pjesama u kojima su uživali svi prisutni.

Otvorenju izložbe koju su pripremili i postavili učenici Centra za autizam Rijeka i korisnici Centra za rehabilitaciju Rijeka u suradnji s Udrugom za skrb autističnih osoba Rijeka je prisustvovala stručna suradnica iz Područnog ureda pravobranitelja za osobe s invaliditetom u Rijeci Klara Senčanin.

Podijelite ovu objavu s drugima: