Udruga osoba s mišićnom distrofijom Primorsko-goranske županije u Rijeci je obilježila Nacionalni dan osoba s neuromuskularnim bolestima
Postavljanjem štanda s radovima svojih članova na Korzu u Rijeci, Udruga osoba s mišićnom distrofijom Primorsko-goranske županije je 21. svibnja 2026. godine obilježila Nacionalni dan osoba s neuromuskularnim bolestima.
Nacionalni dan osoba s neuromuskularnim bolestima u Republici Hrvatskoj obilježava se tradicionalno 21. svibnja s ciljem podizanja razine svijesti javnosti o osobama s neuromuskularnim bolestima i izazovima s kojima se svakodnevno susreću.
Neuromuskularne bolesti su progresivne bolesti koje s vremenom dovode do otežane pokretljivosti te je važno osvijestiti društvo i zajednicu o preprekama u okolini s kojima se ove osobe svakodnevno susreću radi ostvarivanja međusobne suradnje i djelovanja usmjerenih na uklanjanje takvih prepreka i stvaranja društva bez barijera u kojem se omogućava osobama s invaliditetom ravnopravno sudjelovanje u životu zajednice.
Navedenom prigodom se moglo razgovarati s članovima Udruge koji su rado pružili informacije zainteresiranima o važnosti obilježavanja Nacionalnog dana osoba s neuromuskilarnim bolestima te svojim aktivnostima i radu.
Aktivnosti Udruge je svojim dolaskom podržala i stručna suradnica Klara Senčanin iz Područnog ureda pravobranitelja za osobe s invaliditetom u Rijeci.