Održan 11. Wings for Life World Run

Održan 11. Wings for Life World Run

6. svibnja 2024.Kategorije: Novosti

U Zadru je 5. svibnja, već tradicionalno, po 11. put održana utrka Wings for Life World Run, koja se istovremeno održava na šest kontinenata, sa stotine tisuća sudionika, koji istovremeno trče za isti cilj – učiniti ozljede leđne moždine izlječivima. Na startu na zadarskoj Liburnskoj obali u okupilo se 8.000 natjecatelja i natjecateljica kojima je duž cijele rute utrke, sve do Šibenskog mosta, podršku davalo mnoštvo navijača.

Pravobranitelj za osobe s invaliditetom i ove je godine bio predstavljen s POSI TEAM 2024 kojeg je činilo 12 trkačica i trkača, sadašnjih djelatnika, bivših djelatnika i članova obitelji, koji su zajedno u svojim plavim majicama prešli gotovo 80 kilometara. Moramo istaknuti kako se 100% iznosa svih startnina i donacija prikupljenih u ovoj utrci ulaže istraživanja lijeka za ozljede leđne moždine, a brojka od prošle godine je premašena za nevjerojatnih 39,66% s prikupljenih rekordnih 8,1 milijun eura u cijelom svijetu.

Pobjednici zadarskog Wings for Life World Runa su Kristijan Rubinić iz Jastrebarskog koji je stigao do 56. kilometra te Splićanka Nataša Šustić, pobjednica i prošlogodišnjeg zadarskog Wings for Life World Runa koja je ove godine trčala sve do Pirovca prešavši 51 kilometar. Najbolji sudionik u kolicima bio je Ante Kolunđija s prijeđenih 23,9 km, dok je Marija Nikoleta-Đivanović ove godine dogurala do skoro 12. kilometara.

Na svjetskoj razini, najbrži je bio Japanac Tomoya Watanabe koji je osvojio 70. kilometar, a titulu svjetske pobjednice odnijela je Dominika Stelmach iz Poljske s prijeđenih velikih 55 kilometara.

U ovogodišnjoj utrci bilo je moguće sudjelovati na jednoj od šest službenih lokacija (u Zadru, Ljubljani, Beču, Zugu, Poznanu i Münchenu) ili bilo gdje na svijetu putem posebne mobilne aplikacije. Utrka je glavni izvor prihoda Wings for Life dobrotvorne zaklade koja od 2004. godine podržava i financira istraživanja usmjerena na pronalazak lijeka za ozljede leđne moždine. Iznosom je dosad financirano 299 projekata u 20 zemalja, na kojima je dosad sudjelovalo 679 stručnjaka.

Podijelite ovu objavu s drugima: